Wrocław to nie tylko mosty, kamienice i studenci. To także kultura i rozrywka i ciekawe stacje radiowe, których można słuchać w tym mieście! Jeśli mieszkasz tu od urodzenia, to na pewno wiesz jakie stacje warto słuchać i jakie można! Dzisiejszy wpis jest dla nowych mieszkańców Wrocławia! Wybór jest naprawdę ogromny! Najpopularniejsze stacje, które można złapać na terenie Wrocławia to m.in.: Polskie Radio Dwójka, Radio Gra Wrocław, Radio Tok FM, Radio Zet, Radio Wrocław, Radio Eska Wrocław, AntyRadio czy RadioWawa. Wiele mniejszych stacji ma swój odbiornik na popularnej górze Ślęża i to właśnie dzięki niej mają taki zasięg.

We Wrocławiu mniejsze stacje prowadzone są przez Domy Studenckie i Studentów, dla których to wielka pasja bądź sposób na zarabianie pieniędzy. Każda stacja cechuje się inną muzyką i sposobem prowadzenia audycji. Niektóre stacje bardziej przypadną do gustu starszym odbiorcom a niektóre tylko młodzieży i studentom. Do takich studenckich stacji zdecydowanie można zaliczyć AntyRadio, które co roku zyskuje na popularności ze względu na dobrą gatunkowo muzykę, dużo rocka a także metal, który pojawia się w ciągu dnia.

Słuchanie Radia online

Oczywiście jeśli nie dysponujecie odbiornikami (a jest to prawie niemożliwie, ponieważ każdy smartphone ma możliwość słuchania radia), to możecie posłuchać radia online. Wystarczy wpisać nazwę radia, wejść na stronę i poszukać opcji słuchania na komputerze. Jedyne obowiązkowe wyposażenie to Internet i głośniki (bądź słuchawki).