Mieszkając w większych miastach wiele osób marzy o tym, aby zbudować sobie za miastem oazę spokoju. Najlepiej gdyby to był duży dom jednorodzinny z wielkim ogrodem i dostępem do jeziora albo chociaż własnym basenem! A marzenia są właśnie po to, aby je spełniać albo chociaż dążyć do ich spełnienia. Od czego zacząć budowanie domu we Wrocławiu bądź pod Wrocławiem?

Oczywiście od lokalizacji i zakupu ziemi i to jest kwestia najtrudniejsza, ponieważ niesie ze sobą największa koszty i trud, który należy włożyć w znalezienie takiej ziemi na sprzedaż. Oczywiście najłatwiej, najwygodniej i najszybciej jest przeszukanie internetu, w którym jest mnóstwo ogłoszeń. Jeśli nie chcecie iść na łatwiznę, to możecie pozwiedzać okolice miasta i poszukać plakietek „na sprzedaż” bądź znaleźć wymarzone miejsce, jego właściciela i dogadać się w kwestii sprzedaży. Z doświadczenia wiemy, że to ostatnie wyjście ziszcza się w najmniejszych stopniu. Ale jak się przygotować na zakup ziemi? Oczywiście finansowowo!

Ile kosztuje ziemia pod Wrocławiem?

Ceny są różne, uzależnione od warunków, rodzajów ziemi, zagospodarowania, terenu, widoków, odległości od lasu, powierzchni i dostępu do jezior a także dróg. Warunków jest wiele. Na samym początku należy zastanowić się, czego wymagacie i jakie są Wasze warunki. Za działkę z własnym odcinkiem plaży albo lasem zapłacimy najwięcej. Koszt takiej niewielkiej działki to nawet 170 000 zł. Działki budowlane, puste, bez jeziora i bez lasu to zdecydowanie mniejsze koszty – ok 100 000 zł.

Spełnij swoje marzenia o budowie domu już dziś

Kredyty budowlane to kredyty, które są przeznaczone specjalnie na budowę domu. Można je zaciągnąć w bankach, SKOK-ach, a nawet prywatnych pożyczkodawcach. Najlepiej jednak skorzystać z usług doradcy kredytowego. Nie dość, iż wybierze on dla nas najlepszą aktualanie ofertę na rynku to przeprowadzi przez skomplikowane procedury od początku do samego końca.