Szukając pracy każdy chciałby znaleźć zatrudnienie w dobrze prosperującej i dużej firmie w swojej okolicy. Dlatego dzisiaj przedstawiamy ranking największych firm w województwie dolnośląskim z dużym naciskiem na Wrocław. Praca w dużej firmie, która cieszy się taką renomą, to zdecydowanie lepsze zarobki i dobry pakiet socjalny, na którym zależy szczególnie pracownikom z małymi dziećmi. Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się firma KGHM Polska Mieść S.A. z Lubina z branży „surowce i paliwa”, która zatrudnia ponad 18 000 pracowników. Na trzecim miejscu znajduje się firma z Wrocławia GK AB S.A., która zatrudnia ok. 700 pracowników. Różnica w ilości zatrudnionych jest kolosalna, ale pojawia się także w przypadku zysku, ponieważ KGHM notuje prawie 5 ml zysku netto, zaś GK AB zaledwie 42 tys.

Na szczycie list znajdują się głównie firmy zajmujące się branżami IT, paliwami i elektroniką, a także salony samochodowe znajdujące się we Wrocławiu. Szukając pracy w mieście warto zwrócić uwagę na takie rankingi i zobaczyć jakie są największe i najlepsze firmy we Wrocławiu. Znalezienie pracy marzeń wiąże się ze znalezieniem wielu informacji, a także opinii pracowników, którzy pracowali w konkretnych miejscu.

Największe zatrudnienie we Wrocławiu

Ranking pokazuje, że najlepsze firmy zatrudniają także duże ilości pracowników. To zwiększa szanse osoby bez doświadczenia, ponieważ w dużym zespole można łatwo je zdobyć i w przyszłości liczyć na awans lub zmianę pracy na jeszcze lepszą. Dlatego duże firmy we Wrocławiu to idealne miejsca na początek kariery.