chesterfield

Chesterfieldy to meble cieszące się niesłabnącym powodzeniem. Eleganckie, szykowne sofy dodatkowo wyposażone w funkcję spania lub pojemnik na pościel, robią furorę na polskim rynku. A do tego w połączeniu z gustownym fotelem stają się stylowym dodatkiem każdego mieszkania.

Sofa chesterfield normal relax z funkcją spania

Sofa chesterfield normal relax z funkcją spania (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Kanapy chesterfield powstały na przełomie XVII i XVIII wieku. Wówczas to, prawdopodobnie, hrabia Chesterfield  wymyślił, że chce mieć piękny, ale także wygodny mebel.

Oczywiście nie było wówczas mowy o rozkładaniu mebla (bo jaki arystokrata wpadły na pomysł, żeby w salonie leżeć? Było przecież do tego wystarczająco dużo innych pomieszczeń). Sofa miała pozwalać na siedzenie z wyprostowanymi plecami przy czym siadając na niej ubrania miały się nie marszczyć. I tak się zaczęło.

Kanapa chesterfield upstrzona licznymi guzikami tworzącymi charakterystyczne pikowania z niskim oparciem i zaokrąglonymi podłokietnikami weszła na salony. I od setek lat z nich nie schodzi. Idzie jednak z duchem czasu i dostosowuje się do potrzeb współczesności. I tak, w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby, powstała kanapa chesterfield rozkładana. Z czasem wyprodukowano także fotel chesterfield a jedno z bardziej praktycznych rozwiązań zastosowano w fotelu z obrotową podstawą, który doskonale pasuje do biura i gabinetu.

 

Kanapa w stylu chesterfield rozkładana

Kanapy chesterfield słyną ze swojego niepowtarzalnego stylu. Teraz odrobinę luksusu można mieć nawet w bardzo małych mieszkaniach. Wśród kanap chesterfield znajdziemy wiele rozkładanych modeli różniących się między sobą zarówno kształtem, obiciem, dodatkami jak i sposobem rozkładania. I tak do wyboru mamy m.in. te typu delfin, które umożliwia szybkie rozłożenie sofy. Jest to rozwiązanie idealnie dla tych, którzy lubią wygodnie wyciągnąć się przed telewizorem  podczas wieczornego relaksu. Wystarczy jedno mocniejsze szarpnięcie a spod spodu wyjeżdża dodatkowa powierzchnia do leżenia i spania. To rozwiązanie jest stosowane w meblach o długości 260 cm (lub 230 cm w przypadku szezlongów), dlatego polecane jest do nieco większych salonów.

Kanapa chesterfield rozkładana

Sofa chesterfield march z funkcją spania

Sofa chesterfield march z funkcją spania (fot.www.polskie-chesterfieldy.pl)

 

Do mniejszych salonów dobrym rozwiązaniem będzie rozkładnie typu wózkowego. W tym przypadku mebel nie musi być już tak duży, ale uzyskujemy również dużą powierzchnie spania. Często wykorzystywane są tutaj także wygodne materace.

Wśród rozkładanych sof chesterfield na szczególną uwagę zasługują te do spania codziennego. Są one bardzo wygodne, wyposażone w gruby 11 cm materac ze sprężynami bonellowymi. Idealnie pasują do bardzo małych mieszkań. W dzień kanapa jest pięknym dodatkiem i wygodnym miejscem do siedzenia i przyjmowania gości, a w nocy komfortowym miejscem do spania.

Kanapy chesterfield mimo że pierwotnie zostały tworzone dla arystokracji i osób majętnych, doskonale odnajdują się we współczesnych wnętrzach. Dzięki bogactwie modeli i funkcji sprostają nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom.