adwokat

Dobry adwokat jest na wagę złota. Choć kancelarii prawnych nie brakuje, różnią się one swoją skutecznością i sposobem pracy. Polecając swoje sprawy w ręce osoby trzeciej, chcemy jednak mieć pewność, że można jej ufać. Jak wybrać odpowiedniego adwokata? Należy zwrócić uwagę na pięć kluczowych cech.

Skuteczność

To, że adwokat powinien posiadać odpowiednie wykształcenie i doświadczenie to sprawa oczywista. Niekoniecznie jednak przekładają się one na skuteczność. Warto weryfikować, czy dany adwokat ją posiada. Wystarczy poczytać opinie o danej kancelarii czy zapytać adwokata o posiadane rekomendacje czy wygrane sprawy.

Profesjonalizm

Ludzie, którzy zgłaszają się do adwokata, często są w dużych emocjach. To adwokat jest od tego aby zachować zimną krew. Staje się on przedstawicielem klienta w wielu instytucjach, jak również jego doradcą. Musi on zachować pełen profesjonalizm zarówno będąc sam na sam z klientem, na sali sądowej czy zbierając materiały do sprawy.

Dyskrecja

Klienci dzielą się z adwokatem wieloma intymnymi i prywatnymi sprawami. Adwokat musi być więc taktowany i dyskretny. Klientom daje to poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu pozyskać można ich zaufanie. Zaufanie z kolei to podstawa owocnej współpracy i klucz do sukcesu.

Empatia

Adwokacji często kojarzą się z chłodem. Są profesjonalni, ale też nieczuli. Czy naprawdę? Skuteczność adwokata opiera się na jego zaangażowaniu. Zaś nic nie angażuje tak, jak emocjonalne podejście. Dobry adwokat nie tylko słucha, co mówi klient, ale widzi także jego cierpienie czy bezradność. Często walczy on dla niego o zadośćuczynienie czy sprawiedliwość. Musi więc posiadać empatię, która staje się motorem jego działania. Empatyczne podejście pozwala także na zbudowanie więzi z klientem.

Lojalność

Jeśli adwokat decyduje się na współpracę z danym klientem musi pozostać lojalny. Klient inwestuje swój czas i pieniądze, a także zaufanie. Musi on wiedzieć, że adwokat zawsze działa w ochronie jego praw i w jego interesie oraz wykorzystuje ku temu wszelkie dostępne mu środki prawne.

Dobry adwokat musi posiadać pięć wyżej wymienionych cech. Większość z nich można zweryfikować w trakcie pierwszego spotkania. Warto jednak przed udaniem się na konsultację wyselekcjonować adwokatów, którzy cenią się nienaganną opinią. Mieszkańcy Warszawy powinny zwrócić uwagę na Kancelarią Prawną Barbary Lasowskiej. To dobra adwokat w Warszawie, której sukcesy zostały wielokrotnie opisywane chociażby w mediach. Najważniejsze jednak, że Pani adwokat cieszy się zaufaniem swoich klientów.